İçeriğe geç
Ana sayfa » Hayatımı Roman Yapmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Hayatımı Roman Yapmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Hayatımı roman yapmak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Yaşadığınız anıları, olayları, dönemsel tecrübeleri kitap haline getirmek ve insanlara sunmak için hayatınızı roman olarak yazdırabilirsiniz.

Hayatımı Roman Yapmak İstiyorum
 

Hayatımı roman yapmak istiyorum ne yapmalıyım?

Herkes için yaşadıkları büyük bir önem taşımaktadır. İnsan hayatı boyunca birçok gerilimli veya mutlu olay yaşamaktadır. Bazen bu olaylar, kolay kolay kimsenin başına gelemeyecek cinsten özel durumlar da doğurabilmektedir.

Başka bir açıdan bakıldığında ise, kişinin geçmişte yaşadığı sıkıntılar, sıkıntılarla başa çıkma yöntemleri ve gelmiş olduğu konum ve başarıları ibretlik bir hikayeye dönüşebilmektedir. Elbette ki böyle hikayeler paylaşılmalı ve başka insanların faydalanması için bilgiler aktarılmalıdır.

Geçmişten beri en yaygın olan yöntem ise kitap yazmaktadır. Özellikle gerçek hayat hikayelerinin bir roman olarak yazılma ve başka insanlarla paylaşılma geleneği tüm dünyada en etkin yöntemdir. Her ne kadar teknoloji ilerlemiş olsa bile, günümüzde de halen geçerliliğini koruyan en popüler yöntem kişinin hayatını romanlaştırmasıdır. Basit bir Google aramasıyla bile bunu fark edebilirsiniz.

Ancak burada karşımıza iki büyük sorun çıkmaktadır.

  1. Roman yazacak zamanın olmaması
  2. Roman yazma tekniklerinin bilinmemesi ya da yazma yetisinin eksikliği

Böyle durumlarla karşı karşıya gelen herkes bir anda hayatını roman olarak yazmaktan vazgeçmektedir. Nice yaşanmış olay ve hikaye ise, kimseler tarafından okunmadan tarih olmaktadır. Peki gerek yazmaya zamanın olmaması gerekse yazma yeteneğinin eksikliği gibi durumlarda ne yapılmalıdır?

Burada karşımıza çıkacak en pratik yöntem ise bir gölge yazar ile çalışmaktır. Gölge yazar sizin yerinize hayatınızı profesyonelce kaleme alır ve roman haline çevirir. Size sadece anılarınızı paylaşmak ve kaleme alınan eseri kontrol etmek düşer.

 

Hayatınızı bir gölge yazara yazdırmanın faydaları nelerdir?

Hayatınızın roman haline dönüşmesi sürecinde bir gölge yazar ile çalışmanız size birçok fayda sunar. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Zaman tasarrufu
  • Profesyonel yazarlık ve profesyonel metinler
  • Roman tekniklerinin eserinizde uygulanması
  • Eserinize yayın raporunun hazırlanması
  • Eserinizin yayına hazır dosya haline dönüşmesi

 

Bir gölge yazara nasıl ulaşabilirim?

Hayatımı roman yapmak istiyorum diyorsanız ve bir gölge yazarla çalışmak istiyorsanız profesyonel bir gölge yazar olarak bana ulaşabilirsiniz. Projelerinizi benimle rahatlıkla paylaşabilir, aklınıza takılan soruları sorabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bana ulaşmak için iletişim sayfamdaki formu doldurabilir ya da iletisim@golgeyazari.com veya golgeyazari@gmail.com e-posta adreslerine e-posta yollayabilirsiniz.

 

Whatsapp'tan Ulaş