İçeriğe geç
Ana sayfa » Blog » Blog » Kitap Yazdırmak İstiyorum! – Kitap Yazdırmak

Kitap Yazdırmak İstiyorum! – Kitap Yazdırmak

  Kitap yazdırmak kitap yazdırmak istiyorum

  Kitap yazdırmak istiyorum! Aklımdaki bir kurgu ya da hayatımı hakkında kitap yazdırmak istiyorum diyorsunuz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Kimler nasıl kitap yazdırabilirler? İşte sizin için etkili bir çözüm!

  Kitap yazdırmak

  Kitap yazdırmak, en basit haliyle aklınızdaki bir kurgunun, olayın ya da hayatınızın sizin istek ve talepleriniz doğrultusunda başkası tarafından kaleme alınması olarak tanımlanabilir. Kitap yazdırmak istiyorum diyen kişinin, planladığı eserin ortaya çıkması için bir profesyonel bir yazardan destek alması sürecidir.

  Günlük yaşantımızda hepimiz çeşitli nedenlerle bir kitap yazmak ve kitap yayınlatmak isteriz. Kimimiz bizzat kendi hayat hikayemizi anlatmak isterken, kimimiz de aklımızdaki bir kurgunun okurlara ulaşmasını isteriz. Özellikle senaryo çalışması yapan ve kurgusunun bir filme dönüşmesini isteyen birçok kişi, öncelikle kurgusunun bir roman olarak yayımlanmasını ve ortadaki ürünle birlikte yapımcıların kapısını çalmak isterler. Tüm bunların yanı sıra, uzmanı olunan bir alanda ya da araştırmaları yapılmış, analizleri ve notları çıkarılmış herhangi bir başlıkta da kitap çıkarma düşünceleri olabilmektedir.

  Kitap yazmak başlı başına zorlu bir süreçtir. Öncelikle ciddi bir zaman ayrılması, bu zamanın istikrarlı bir şekilde değerlendirilmesi ve belirli bir ölçüde yazarlık becerisinin bulunması gerekmektedir. Bunlara ek olarak, kitap bastırmak istiyorum diyebilmek için de kitap dünyası ve yayıncılık sektörü hakkında da belirli bir birikim ve bilgi sahibi olunması şarttır. Tüm bunlar üst üste eklendiğinde kitap yazmak zorlu ve hatta imkânsız bir hale gelebilmektedir. Birçok yazar adayı bu nedenlerle hayalindeki kitabı yazmaktan vazgeçebilmektedir. İşte tam da burada vazgeçmekte yerine yapılabilecek en güzel şey kitabı yazmak yerine yazdırmak olacaktır. Peki kitap yazdırma süreci nasıl olmaktadır?

  Kitap yazdırmak kitap yazdırmak istiyorum

  Kitap yazdırmak istiyorum!

  Kitap yazdırmak istiyorum ancak nereden ve nasıl başlayacağımı bilmiyorum mu diyorsunuz? Ya da kime nasıl yazdıracağınızı çözemiyor musunuz? Hiç meraklanmayın! Sanıldığı aksine bu sorunu aşmak gayet basit!

  Nasıl mı? Gölge yazarlık sayesinde!

  Gölge yazarlık nedir?

  Gölge yazarlık, başka bir deyişle hayalet yazarlık (ghost writer) hizmetleri sayesinde. Avrupa ve ABD’de oldukça yaygın olan gölge yazarlık hizmetinde, profesyonel bir yazar sizin adınıza sizin eserinizi kaleme almaktadır. Hali hazırda yazarlık ya da üst düzey editörlük görevlerini yürüten hayalet yazarlar, eser sahibinin istek ve talepleri doğrultusunda, eserin sanatsal tüm inceliklerini içerisinde barındırarak talep edilen kitabı yazmaktadırlar. Özellikle kitap dünyası hakkında bilgi sahibi olan ve yayıncılık tecrübesi de olan gölge yazarlar, eser sahiplerinin fikirlerinin okurlarla buluşmasında en başarılı olacak projelere imzalar atabilmektedirler. Böylelikle eser sahiplerinin hayalini kurdukları o kitap ortaya çıkmakta ve en güzel haliyle okurlarla buluşmaktadır. Ayrıca eser sahibi ile gölge yazar arasındaki imzalanan gölge yazarlık gizlilik sözleşmesi sayesinde de tüm süreçler gizli kalmaktadır.

  Gölge yazarlık, ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılan hizmetlerden birisidir. Kitap yazdırmak istiyorum diyen farklı farklı birçok meslek grubundan kişiler gölge yazarlarla çalışmaktadır. Bunlardan bazıları şöyledir:

  • Hayatını kaleme almak isteyenler
  • CEO’lar
  • Üst düzey yöneticiler
  • Politikacılar
  • Senaristler
  • Sosyal medya fenomenleri
  • Gazeteciler

  Görüldüğü üzere gölge yazarlık süreci tahmin edildiğinden çok çok ötede yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

  Gölge yazara nasıl ulaşabilirim?

  Sizler de hayalini kurduğunuz kitabı yazdırmak istiyorsanız bir gölge yazarla çalışabilirsiniz. Uzun yıllardır kitap sektörü içerisinde aktif olarak çalışan, birçok başarılı projeye imza atmış ve ellinin üzerinde kitap kaleme almış bir gölge yazar olarak sizlere de hizmet vermekten memnuniyet duyarım. Bana iletişim sayfamdaki yollardan ya da Whatsapp’tan rahatça ulaşabilirsiniz.

  Whatsapp'tan Ulaş