İçeriğe geç
Ana sayfa » Blog » Atölye » Kitap Yazma Uygulamaları: En İyi Kitap Yazma Programları

Kitap Yazma Uygulamaları: En İyi Kitap Yazma Programları

  Kitap Yazma Uygulamaları

  Kitap yazma uygulamaları kitap yazmak ve kitap bastırmak isteyen birçok kişinin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Kitap yazarken hangi programlar kullanılır, en iyi kitap yazma uygulamaları nelerdir diye merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

  Kitap yazma uygulamaları

  Nerede o eskiler… Kalemi kağıdı alıp, içinden geçenleri dökmek… Sayfaları birleştirip bir kitap yazmak….

  Hepimiz bu eski günleri anıyoruz. Hatta içimizden birçoğumuz halen kalem ve kağıtla yazıyor eserlerini. Özellikle şiir, deneme ve öykü yazarları kopamıyorlar bu alışkanlıklarından. Ancak ne olursa olsun en sonunda bütün yazılanların kitap olması için dijital bir metne çekilmesi gerekiyor. İşte burada kitap yazma uygulamaları devreye giriyor. Özellikle dijitalleşen çağımızda kitap yazma uygulamaları ve kitap yazma programları birçok yazar ve yazar adayının en önemli aleti olmuş durumda. Gelin hep birlikte günümüzde en yaygın kullanılan kitap yazma uygulamalarına ve programlarına birlikte bakalım.

  Kitap Yazma Uygulamaları

  En iyi kitap yazma programları

  Word Programı

  Zaman ne kadar ilerlerse ilerlesin, ne kadar alternatif çıkarsa çıksın, Microsoft firmasının en temel programı olan Office Word programı halen zirveyi korumaktadır. Özellikle yıllardan beri gelen kullanıcı deneyimleri, uzun bir süre alternatifinin olmaması ve temel bilgisayar eğitimlerinde ders olarak verilmesi nedeniyle dünyada en yaygın program Word’dür.

  Kitap yazma uygulaması olarak word en yaygın kullanılan programdır. Hem masaüstü hem mobil hem de online olarak kullanılabilmesi cazibesini koruması açısından büyük bir etkendir.

  OpenOffice

  Openoffice programı Microsoft Word’e rakip olabilecek ve ücretsiz seçenekleriyle en avantajlı konumda olan kitap yazma uygulamasıdır. Hafif sürümü ve kullanıcı deneyimli güncellemeleri ile kitap yazmak istiyorum diyen kişilerin işlerini kolaylaştıracak bir formattadır.

  Gitbook

  Yeni nesil yazılımcılar ve programcıların en başvurduğu Github platformunun bir ürünü olan Gitbook, online kitap yazmak ve okutmak isteyen birçok yazar için hazır bekliyor. Henüz çok yaygın olmayan bu program ile online olarak hem masaüstü hem tablet hem de mobil cihazlarınızla rahatlıkla kitap yazabilirsiniz.

  En İyi Kitap Yazma Programları

  Writer Plus (Giderken Yaz)

  Mobil bir uygulama olan Writer Plus, tıpkı sloganında olduğu gibi insanlara hareket halinde yazma deneyimi sunuyor. Temel yazma gereksinimlerini barından bu mobil uygulama sayesinde günlük yaşamınız içerisinde rahatlıkla kitap yazabilir, yazılarınızı mobil cihazlarlarınızda kayıtlı tutabilirsiniz.

  Wattpad

  Belki son zamanların dünya çapındaki en meşhur kitap yazma ve yayımlama uygulaması olan Wattpad halen popülerliğini korumaya devam ediyor. Mobil ve online olarak kitap yazabileceğiniz bu uygulamanın en büyük özelliği ise yazdıklarınızı anında milyonlarca kişiyle paylaşabilmeniz. Bir çeşit sosyal medya platformu gibi iş gören Wattpad uygulamasında, takip etme ve takip edilme gibi seçenekleriyle anlık olarak insanlara ulaşmayı kolaylaştırıyor.

  Celtx

  Celtx programı esasında kitap yazma uygulaması olmamakla birlikte profesyonel bir senaryo yazma programıdır. Birçok senarist tarafından kullanılan bu program senaryo deneyimlemek isteyen herkese şiddetle tavsiye edilmektedir.

   

   

  Whatsapp'tan Ulaş